Chcete se dozvědět jak začal můj příběh a kdo jsem ?  Tady to je..

Jmenuji se Jiří Zděnek, DiS. je mi 22 let, studuji na VŠTE  Českých Budějovicích. Mám rád techniku a především elektrotechniku. Již před 7 lety jsem začínal rozsvícením žárovky a dnes programuji mikroprocesory. Za tu dobu jsem nabral hodně zkušeností a vytvořil jsem hned několik projektů, které mají úspěch. Za zmínku určitě stojí projekt COOL NABÍJEČKA. Byl to projekt, který vyhlásil MATFYZ Soutěž MATFYZ já měl za úkol vytvořit fyzikální pomůcku pro ZŠ a SŠ. To se mi podařilo a vyhrál jsem cenu poroty cena poroty, nyní tato nabíječka slouží na mé Střední škole v Sezimově Ústí.

Již jako malej kluk jsem snil o perpetu mobile. Zkoušel jsem i nějaké pokusy, ale samozřejmě se mi to nepodařilo. Jelikož jsem elektrotechnik, tak jsem perpetum vzdal a věnoval se raději elektrotechnice. Díky projektu COOL NABÍJEČKA,

IMG_20141002_171851.jpg

kde jsem jako fyzikální vlastnost na ukázku přidal vytvoření elektrické energie za pomocí hlasu ovšem v řádkách mili Voltů, mě napadlo, proč tento způsob získání energie nevylepšit a nevyužít jinak. A tak to začalo..

Nyní jsem se na to zaměřil více a stále jsem si říkal "Vytvoření elektrické energie, jen díky hlasu ?" Ano, opravdu jsem se do toho pustil, člověk by se tomu zasmál a řekl by si, že je to nemožné. Ovšem mýlil by se... což jsem dokázal i prakticky. Spolužáci a každý komu jsem o tom říkal, se mě ptal, jak jsem to udělal..ovšem to je tajemstvím, které prozradím až tímto projektem. 

Již na mém předešlém projektu jsem dokázal, že hlas může vytvořit řády milivoltů elektrické energie. Ovšem já bych chtěl vytvářet řády Voltů, nabíjet mobilní telefony a to i za pomoci tepla. Využití by bylo všude,třeba když se člověk kouká na televizi a přitom by se mu dobíjel jeho telefon. Nebo student jde na přednášku a jeho přednášející mu dobíjí telefon i znalosti... no nezní to skvěle ?

 

O projektu NABÍJEČKA BEZ HRANIC a jak to vlastně začalo...

Když mi bylo 7 let, říkal jsem všude ve škole, že chci být traktoristou pak truhlářem a nakonec elektrikářem. V 8 letech jsem dostal pod stromeček stavebnici s názvem Voltík I. To je stavebnice na propojování součástek a tvoření elektronických obvodů. Stavebnici jsem dostal nejspiš pro zábavu z nudy, ale velice mě překvapila. Někdy mě to moc nebavilo a někdy zase jsem byl do toho blázen. Možná že to odstartovala právě tato stavebnice v 8 letech...

Jak jsem stárnul a blížil jsem se přes pubertu, až do deváté třídy na základní škole, musel jsem se rozhodnout kam dál, to byla otázka...Již tenkrát jsem viděl, že elektrotechnika má budoucnost, a tak jsem se rozhodl právě pro ni.

V prním ročníku jsem moc nevěděl, co ze mě bude, ale ve druhém jsem to pochopil. Získal jsem celkem tři certifikáty, které mě opravňůjí zapojovat například domovní instalace. Já to viděl jako vítězství.

Ovšem pak díky facebooku jsem poznal, že u elektrotechniky zůstanu, ale ne u domovních instalací. Věřte tomu nebo ne, oči mi otevřel facebook.

Na facebooku se mi objevilo že MATFYZ vyhlašuje soutěž pro fyziky, nebyl to můj obor, ale výzva ano, a to mě baví. Úkolem bylo vytvořit fyzikální pomůcku, která přispěje k výuce fyziky na ZŠ a SŠ. Neváhal jsem a přihlásil se. Můj projekt COOL NABÍJEČKA  byl vybrán a já postoupil do finálního kola, kde jsem to musel vytvořit. Několik měsíců jsem na projektu pracoval, vyvíjel, vymýšlel a to od rána do večera, až jsem na finále soutěže uspěl a vyhrál cenu poroty. Bylo to pro mne velkolepé. Chtěl jsem v tom pokračovat, ovšem maturitní zkoušce jsem dal přednost.Tu jsem zvládl levou zadní a nyní si jen pokládám otázku...

Můj největší projekt a hned výhra ? Musím v tom pokračovat.

 A TAK TO ZAČALO... nyní v roce 2018 čekám na patentování svého vynálezu a posléze bude nabíječka zvukem vypuštěna do světa.

 

TOPlist